photo of . .
Izsoļu nams/galerija Jēkabs
Jēkaba iela 26/28
Rīga , LV-1050
+371 29528684

Telefons: +371 29528684

E-pasts: galerija@inbox.lv

Valerijs Baida. Personālizstāde

No 13.aprīļa līdz 7.maijam mākslas galerijā “Jēkabs” būs skatāma Valerija Baidas personālizstāde, kurā tiks eksponētas 15 gleznas, kas tapušas laika posmā no 2009. līdz 2011.gadam.

Valerijs Baida ir pārliecinošs gleznotājs un izcils zīmētājs. Viņš rada spilgtus darbus žanros, kuri kopā ar zīmējuma skolu ir gandrīz pazuduši no izstāžu zālēm: interjera, arhitektūras un psiholoģiskā portreta glezniecībā.

Valerijs Baida glezno arī ainavas, mar...

Jāņa Ziņģīša personālizstāde "Dūmaka"

Mākslas galerijā “Jēkabs” no 10.februāra līdz 16.martam būs skatāma viena no spēcīgākā figurālās glezniecības pārstāvja, Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas direktora un pedagoga Jāņa Ziņģīša personālizstāde “Dūmaka”.

Izstādē būs apskatāmas 2010. gadā tapušas gleznas - figurāli darbi un ainavas. Gleznās attēlots Oļegs Znaroks, Lilita Zatlere, Kurzemes piekrastes zvejnieki un latviešu karavīri. Katrai gleznai ir pievienots autora kom...

Mākslinieki Ziemassvētkiem!

Lai palīdzētu Jums rast svētku noskaņu Mākslas galerija “Jēkabs” aicina    apmeklēt īpašu Svētku izstādi, uz kuru profesionāli un atpazīstami Latvijas mākslinieki aicināti veidot gleznu miniatūras, lai piedalītos kopīgā izstādē - akcijā “Mākslinieki Ziemassvētkiem”, kuras laikā šos darbus varēs iegādāties par īpašām svētku cenām. Izstādes norises laiks 10.12.2010.- 10.01.2011.

Akcijā piedalās tādi zināmi mākslinieki kā Laima E...

Klusā daba

Mākslas galerijā „Jēkabs” no 19.oktobra skatāma izstāde „Klusā daba”.

Izstāde ir skatāmas Anša Artuma, Edvarda Grūbes, Jāzepa Pīgožņa, Pauļa Postaža, Vitas Mercas, Anitas Melderes, Andreja Severetņikova, Elizabetes Melbārzdes, Lienas Baklānes, Alises Mediņas un citu autoru gleznas.

...

Jūra latviešu glezniecībā

No 5. līdz 30.augustam galerijā “Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28, Rīga) skatāma gleznu izstāde “Jūra”.

Izstādē būs redzams latviešu glezniecības vecmeistaru, kā arī mūsdienu autoru skatījums uz mūžam mainīgo jūru.

Jūras tēls dziļi sakņojas latviešu tautas kultūras mantojumā. Jūra vienmēr ir bijusi iedvesmu avots māksliniekiem. Katru mākslinieku jūra uzrunā savādāk, tāpēc šai tēmai ir ļoti plašas izteiksmes ...

Sarmītes Caunes personālizstāde

Galerijā Jēkabs (Jēkaba iela 26/28) no 29.jūnija skatāma Sarmītes Caunes gleznu izstāde O sole mio


Gleznotāja Sarmīte Caune piedāvā apskatei savu pēdējo gadu veikumu, kas atbilstoši izstādes nosaukumam galvenokārt radīts zem siltās dienvidu saules. Izstādē eksponēti gandrīz divi desmiti plenērā vai iedvesmojoties no plenēra studijām radīti darbi, kas tapuši gan Itālijā, gan Marokā. Sarmītes Caunes glezniecība pilnveidojusies tieši strādājot plenērā, un &...

Olita Gulbe

No 26.maija mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28) skatāma Olitas Gulbes personālizstāde “Klusā daba”.

Nepretenziozi mājas priekšmeti, kā pīts grozs, sviesta trauks vai apgleznota krūze, vāze ar krizantēmām, āboli un citi augļi stāsta par vienkāršu, harmonisku lietu pasauli. Arī kolorīta risinājumos gleznotāja meklē harmoniju, saskaņu, noskaņu, zināmu intimitāti un lirismu. Neliela izmēra darbi uzrunā skatītāja jūtu pasauli.

Dzīvot mākslai, tāpat kā mīlestībai!

No 22.aprīļa līdz 20.maijam mākslas galerijā „Jēkabs” skatāma izstāde, kas veltīta māksliniekiem – dzīvesbiedriem. Izstādē būs apskatāmas pazīstamo mūsdienu mākslinieku gleznas, kas dzīvo un strādā kopā. Šie mākslinieki ir Inta Celmiņa un Edvards Grūbe, Karlis un Inta Dobrāji, Juta Policija un Mareks Gureckis, Liena Baklāne un Paulis Postažs, Anita Arbidāne un Vladimirs Avramenko, Olita Gulbe un Andrejs Ģērmanis un tt..


„Mūsu dzīves vērtīgākā ...

Lilitas Postažas personalizstade

No 16.marta mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28, k.2) skatāma ievērojamas gleznotājas, tekstilmākslinieces Lilitas Postažas gleznu izstāde.


Ideja, simboli un kolorīts – tie ir trīs vaļi, uz kuriem balstās Lilitas Postažas māksla.
Lilita Postaža: „Laiks pārvērš mākslu zeltā! Gleznojot es iedomājos par mākslas mūžīgajām vērtībām, cik tālu es atrodos no galvenā, nozīmīgā, neatkārtojamā un Dievišķā? Mākslinieks ir jaunas, vēl ...

Ilzes Preisas personālizstāde

Mākslas galerijā „Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28) no 5.februāra skatāma Ilzes Preisas personālizstāde „Gaismas spēles pelēkā tumsā”.

Ilze Preisa: „Mēs paši varam radīt savus gaismas un krāsas akcentus šķietami tumšā pelēkā telpā. Tas, kam pievēršam uzmanību, izgaismojas. Vide ap mums transformējas, mainoties noskaņojumam un laikam. Tā ir spēle ar sevi un laiku. Tu pats esi kā režisors, kas veido savu izrādi, savu mākslas telpu ar se...

Alises Mediņas un Ievas Pētersones gleznu izstāde „Divas pasaules”.

Mākslas galerijā „Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28, k.2, Rīga) no 12.oktobra skatāma Alises Mediņas un Ievas Pētersones gleznu izstāde „Divas pasaules”.

Septembrī šī izstāde bija skatāma Liepājas muzejā, bet tagad tā ir atceļojusi uz Rīgu.

Jaunās mākslinieces, kuras vēl tikai gads šķir no maģistra grāda iegūšanas, šajā viņu daiļrades attīstības posmā, pārstāv klasisko mākslas spārnu. Kopš 2003. gada, pēc Jaņa Rozentāla Rīgas M...

Kārļa Veitnera gleznu retrospekcija

No 13.jūlija mākslas galerijā „Jēkabs” skatāma mākslinieka Kārļa Veitnera gleznu retrospekcija.

Kārļa Veitnera glezniecība balstās franču impresionisma un postimpresionisma stilā. 
Mākslinieks gleznojis liriskas, krāsām un gaismām piepildītas gleznas ar ātru, nemierīgu krāsu triepienu, kas piešķir gleznām trauksmes un aktivitātes pilnu noskaņu. Mākslinieka iemīļotie motīvi bija Pārdaugavas skati ap Mārupīti un Arkādiju, ostas, lauku ainavas dažādos gadalai...

Ilgvara Zalāna personālizstāde

Mākslas galerijā „Jēkabs” skatāma Ilgvara Zalāna personālizstāde.

Pēdējos gados Ilgvaram Zalānam daudz iznācis radoši strādāt starptautiskās mākslinieku rezidencēs un simpozijos Indijā , Moldovā, Itālijā, Marokā, Spānijā, Holandē un daudzās citās pasaules valstīs. Iespaidi no tām atspoguļojas izstādei atlasītajos darbos, kas tapuši 2007.- 2009.gados. Ilgvars Zalāns pats saka, ka viņa māksla ir kā tilti – tie nekur neved, tikai ļauj viņam būt,...

Laimdota Mūrnieka gleznu izstāde

No 17.februāra mākslas galerijā “Jēkabs” būs skatāma Laimdota Mūrnieka gleznu izstāde.

Galerijā tiks eksponētas vairāk kā 30 gleznas, kuras tapušas laikposmā no 1970. līdz 2005.gadam.

Laimdots Mūrnieks visu savu mūžu ir veltījis mākslai, bijis aktīvs sabiedrisks darbinieks mākslas dzīvē, daudzus gadus strādājis kombinātā „Māksla”, bijis ilggadējs Mākslinieku savienības Glezniecības studijas vadītājs.

Mākslinieks ir uztic...

Ziemassvētku izstāde

Ziema ir viens no centrālajiem motīviem latviešu mākslā. Sniegs. Ieputināti meži un lauki, Rīgas ieliņas un jumti, mazpilsētas, ledusjahtas un eņģeļi. Ainas, kas tik reti priecē mūsu acis. Tas viss skatāms gleznu izstādē galerijā „Jēkabs” no 15.decembra līdz 10.janvārim. Šī izstāde radīs ziemas un arī Ziemassvētku noskaņu ikvienā. Izstādē izstādīti pazīstamāko vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku darbi.

...

Vecmeistaru gleznu izstāde

Mākslas galerijā Jēkabs no šodienas ir apskatāmas vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku gleznas.

Izstādē būs apskatāmas Eduarda Kalniņa, Kārļa Melbārža, Ārija Skrides, Valda Kalnrozes, Borisa Bērziņa, Laimdota Mūrnieka, Elizabetes Melbārzdes, Vijas Zariņas, Jura Putrāma, Ilzes Avotiņas, Edmunda Lūča un citu izcilāko mākslinieku gleznas.

...