photo of . .
Izsoļu nams/galerija Jēkabs
Jēkaba iela 26/28
Rīga , LV-1050
+371 29528684

Telephone number: +371 29528684

E-mail: galerija@inbox.lv

Zane Balode. Personāizstāde

No 2011.gada 5.jūlija līdz 5.augustam mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28) būs skatāma gleznotājas Zanes Balodes personālizstāde “Klusuma skaņas”.

Zane Balode ir jauna, bet jau pazīstama māksliniece, kas savu popularitāti ieguvusi ar pilsētas ainavām. Šobrīd māksliniece ir pievērsusies lauku ainavu glezniecībai, kas arī tiks eksponētas šajā personāizstādē.

  “Pilsētas kņada pēkšņi kļuvusi pārlieku...

Alises Mediņas personālizstāde

No šī gada 10. maija līdz 31. maijam, galerijā „Jēkabs” būs apskatāma gleznotājas Alises Mediņas gleznu izstāde „Pasakas pieaugušajiem”.

Gleznotājas Alises Mediņas darbu izstāde „Pasakas pieaugušjiem” runā līdzībās par mums -  pieaugušajiem un mūsu radīto pasauli mums apkārt.

Melanholiskajiem, meditatīvajiem, reālistiskās glezniecības manierē izpildītajiem darbiem piemīt sirreālistiska ...

Valery Baida. Solo exhibition

No 13.aprīļa līdz 7.maijam mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28, k.2) būs skatāma Valerija Baidas personālizstāde, kurā tiks eksponētas 15 gleznas, kas tapušas laika posmā no 2009. līdz 2011.gadam.

Valerijs Baida ir pārliecinošs gleznotājs un izcils zīmētājs. Viņš rada spilgtus darbus žanros, kuri kopā ar zīmējuma skolu ir gandrīz pazuduši no izstāžu zālēm: interjera, arhitektūras un psiholoģiskā portreta glezniecībā.

V...

Jāņa Ziņģīša personālizstāde

Mākslas galerijā “Jēkabs” no 10.februāra līdz 16.martam būs skatāma viena no spēcīgākā figurālās glezniecības pārstāvja, Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas direktora un pedagoga Jāņa Ziņģīša personālizstāde “Dūmaka”.

Izstādē būs apskatāmas 2010. gadā tapušas gleznas - figurāli darbi un ainavas. Gleznās attēlots Oļegs Znaroks, Lilita Zatlere, Kurzemes piekrastes zvejnieki un latviešu karavīri. Katrai gleznai ir pievienots a...

Artists fot Christmas

 Lai palīdzētu Jums rast svētku noskaņu Mākslas galerija “Jēkabs” aicina    apmeklēt īpašu Svētku izstādi, uz kuru profesionāli un atpazīstami Latvijas mākslinieki aicināti veidot gleznu miniatūras, lai piedalītos kopīgā izstādē - akcijā “Mākslinieki Ziemassvētkiem”, kuras laikā šos darbus varēs iegādāties par īpašām svētku cenām. Izstādes norises laiks 10.12.2010.- 10.01.2011. 

Akcijā piedalās tādi zinā...

Still life in Latvian art

Mākslas galerijā „Jēkabs” no 19.oktobra skatāma izstāde „Klusā daba”.

Izstāde ir skatāmas Anša Artuma, Edvarda Grūbes, Jāzepa Pīgožņa, Pauļa Postaža, Vitas Mercas, Anitas Melderes, Andreja Severetņikova, Elizabetes Melbārzdes, Lienas Baklānes, Alises Mediņas un citu autoru gleznas.

...

See in Latvian Art

At the exhibition will be exhibited paintings of most outstanding Latvian seascape painters: Stanislavs Kreics, Alexandrs Zviedris, Albert Filka, Valdis Kalnroze, as well as contemporary artists Roberts Muzis, Janis Spalvins, Anita Meldere, Liene Baklane, Ilze Preisa and other painters' works..

...

Sarmītes Caunes personālizstāde

Galerijā Jēkabs (Jēkaba iela 26/28) no 29.jūnija skatāma Sarmītes Caunes gleznu izstāde O sole mio


Gleznotāja Sarmīte Caune piedāvā apskatei savu pēdējo gadu veikumu, kas atbilstoši izstādes nosaukumam galvenokārt radīts zem siltās dienvidu saules. Izstādē eksponēti gandrīz divi desmiti plenērā vai iedvesmojoties no plenēra studijām radīti darbi, kas tapuši gan Itālijā, gan Marokā. Sarmītes Caunes glezniecība pilnveidojusies tieši strādājot plenērā, un &...

Olita Gulbe. Still life

No 26.maija mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28) skatāma Olitas Gulbes personālizstāde “Klusā daba”.

Nepretenziozi mājas priekšmeti, kā pīts grozs, sviesta trauks vai apgleznota krūze, vāze ar krizantēmām, āboli un citi augļi stāsta par vienkāršu, harmonisku lietu pasauli. Arī kolorīta risinājumos gleznotāja meklē harmoniju, saskaņu, noskaņu, zināmu intimitāti un lirismu. Neliela izmēra darbi uzrunā skatītāja jūtu pasauli.

Dzīvot mākslai, tāpat kā mīlestībai!

No 22.aprīļa līdz 20.maijam mākslas galerijā „Jēkabs” skatāma izstāde, kas veltīta māksliniekiem – dzīvesbiedriem. Izstādē būs apskatāmas pazīstamo mūsdienu mākslinieku gleznas, kas dzīvo un strādā kopā. Šie mākslinieki ir Inta Celmiņa un Edvards Grūbe, Karlis un Inta Dobrāji, Juta Policija un Mareks Gureckis, Liena Baklāne un Paulis Postažs, Anita Arbidāne un Vladimirs Avramenko, Olita Gulbe un Andrejs Ģērmanis un tt..


„Mūsu dzīves vērtīgākā ...

Lilita Postaza. Solo exhibition

No 16.marta mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28, k.2) skatāma ievērojamas gleznotājas, tekstilmākslinieces Lilitas Postažas gleznu izstāde.


Ideja, simboli un kolorīts – tie ir trīs vaļi, uz kuriem balstās Lilitas Postažas māksla.
Lilita Postaža: „Laiks pārvērš mākslu zeltā! Gleznojot es iedomājos par mākslas mūžīgajām vērtībām, cik tālu es atrodos no galvenā, nozīmīgā, neatkārtojamā un Dievišķā? Mākslinieks ir jaunas, vēl ...

Ilze Preisa. Solo Exhibition

Mākslas galerijā „Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28) no 5.februāra skatāma Ilzes Preisas personālizstāde „Gaismas spēles pelēkā tumsā”.

Ilze Preisa: „Mēs paši varam radīt savus gaismas un krāsas akcentus šķietami tumšā pelēkā telpā. Tas, kam pievēršam uzmanību, izgaismojas. Vide ap mums transformējas, mainoties noskaņojumam un laikam. Tā ir spēle ar sevi un laiku. Tu pats esi kā režisors, kas veido savu izrādi, savu mākslas tel...

Janis Rikmanis (1901 - 1968). Paintings and drawings

No 12. janvāra līdz 3.februārim mākslas galerijā „Jēkabs” (Jēkaba ielā 26/28, Rīgā) skatāma izcilā gleznotāja, tonālās glezniecības meistara mākslinieka Jāņa Rikmaņa gleznu un zīmējumu izstāde.


Jānis Rikmanis ir viens no nedaudzajiem sava laika māksliniekiem, kuram ir tik plašs tēmu un gleznieciskās kvalitātes ziņā izturēts darbu klāsts. Tās ir daudzfigūru kompozīcijas, kas skar vēsturiskas tēmas, kā arī daudzas citas gleznas, kas veltītas latviešu strēl...

Liena Baklane. Solo Exhibition

Mākslas galerijā „Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28, k.2) no 16.novembra  līdz 15.decembrim būs skatāma Lienas Baklānes personālizstāde „Pasaku dārzs”.

Māksliniece publikas apskatei piedāvā 15 jaunākās (2008. un 2009.gada) gleznas ar jau atpazīstamiem Lienes motīviem - magoņu laukiem, ziedošiem kokiem, ķiršu dārziem. Tās ir ainavas, kurās radīta īpaša, Lienes gleznieciskā telpa, sievišķīgā pasaule, kurā labi iederas bērnu f...

Alise Medina & Ieva Petersone

Mākslas galerijā „Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28, k.2, Rīga) no 12.oktobra skatāma Alises Mediņas un Ievas Pētersones gleznu izstāde „Divas pasaules”.

Septembrī šī izstāde bija skatāma Liepājas muzejā, bet tagad tā ir atceļojusi uz Rīgu.

Jaunās mākslinieces, kuras vēl tikai gads šķir no maģistra grāda iegūšanas, šajā viņu daiļrades attīstības posmā, pārstāv klasisko mākslas spārnu. Kopš 2003. gada, pē...

Stanislavs Kreics - 100

Staņislavam Kreicam - 100 <br><br>

Mākslas galerijā „Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28, k.2, Rīga) no 2009.gada 19.augusta līdz 19.septembrim būs skatāma marīnista Staņislava Kreica simtgadei veltīta izstāde. <br><br>

Staņislavs Kreics ir plaši pazīstams marīnists. Tāpēc arī šajā izstādē daudz jūras tematikai veltītu darbu, sākot ar klusas krāsas pielietiem ritmiem, vēju sabangotiem viļņiem, līdz jūras stihijas dinamiski traģiskai atklā...

Карлис Вейтнерс. Ретроспекция

No 13.jūlija mākslas galerijā „Jēkabs” skatāma mākslinieka Kārļa Veitnera gleznu retrospekcija.

Kārļa Veitnera glezniecība balstās franču impresionisma un postimpresionisma stilā. 
Mākslinieks gleznojis liriskas, krāsām un gaismām piepildītas gleznas ar ātru, nemierīgu krāsu triepienu, kas piešķir gleznām trauksmes un aktivitātes pilnu noskaņu. Mākslinieka iemīļotie motīvi bija Pārdaugavas skati ap Mārupīti un Arkādiju, ostas, lauku ainavas dažādos ...

Ilgvars Zalans. Solo Exhibition

Mākslas galerijā „Jēkabs” skatāma Ilgvara Zalāna personālizstāde.

Pēdējos gados Ilgvaram Zalānam daudz iznācis radoši strādāt starptautiskās mākslinieku rezidencēs un simpozijos Indijā , Moldovā, Itālijā, Marokā, Spānijā, Holandē un daudzās citās pasaules valstīs. Iespaidi no tām atspoguļojas izstādei atlasītajos darbos, kas tapuši 2007.- 2009.gados. Ilgvars Zalāns pats saka, ka viņa māksla ir kā tilti – tie nekur neved, tikai ļauj viņam būt,...

Laimdots Murnieks. Paintings

No 17.februāra mākslas galerijā “Jēkabs” būs skatāma Laimdota Mūrnieka gleznu izstāde.

Galerijā tiks eksponētas vairāk kā 30 gleznas, kuras tapušas laikposmā no 1970. līdz 2005.gadam.

Laimdots Mūrnieks visu savu mūžu ir veltījis mākslai, bijis aktīvs sabiedrisks darbinieks mākslas dzīvē, daudzus gadus strādājis kombinātā „Māksla”, bijis ilggadējs Mākslinieku savienības Glezniecības studijas vadītājs.

Mākslinieks ir uztic...