photo of . .
Izsoļu nams/galerija Jēkabs
Jēkaba iela 26/28
Rīga , LV-1050
+371 29528684

Telefons: +371 29528684

E-pasts: galerija@inbox.lv

Valērija Baidas gleznu izstāde

Mākslas Galerijā "Jēkabs" no 19. jūlija līdz 17. augustam būs iespēja apskatīt Valērija Baidas jaunāko gleznu personālizstādi "Tikšanās", kurā ir izstādītas pēdējos gados gleznotās klusās dabas un ainavas.

 

Valērijs Baida ir daudzpusīgs mākslinieks - glezno ainavas, pilsētas skatus, klusās dabas, portretus, interjerus, figurālas kompozīcijas, strādājot eļļas, akvareļa, kā arī grafikas tehnikās. Mākslinieks savā daiļradē veiksmīgi apvieno spēcīgo zīmējumu ar virtuozo krāsu izjūtu un dekorativitāti ar dziļu dabas noskaņas atveidošanu. Valērija Baidas darbi ir reizē impresionistiski un krievu reālistiskās glezniecības skolas caurstrāvoti. Gaismēnu kontrasti, triepiena tehnika un rūpīga iedziļināšanās atveidotajā objektā veido mākslinieka individuālo rokrakstu. Īpaši nozīmīga māksliniekam ir dabas un tās norišu izpratne, tverot to harmoniskā skatījumā.

 

Izstādes ietvaros Valērijs Baida piedāvā aplūkot ziedu kompozīcijas, pilsētas un mazo ostiņu skatus, pils un lauku dārzus.

 

Valērijs Baida dzimis 1958. gadā Krievijā, studējis Maskavā Mākslas Fakultātē Vissavienības Valsts Kinematogrāfijas institūtā, kas atstāja spēcīgu iespaid uz mākslinieka tālāko daiļradi. Tomēr jau no 1991. gada V. Baida kopā ar ģimeni dzīvo Latvijā – Madonas novadā netālu no Gaiziņkalna, kur savās mājās atvēris pirmo open-air galeriju-darbnīcu „Akmens mājas galerija”, organizējot tajā dažādas meistarklases. Personālizstādēs, kā arī grupu izstādēs mākslinieks piedalās jau kopš 1983. gada ne tikai Latvijā, bet arī citur Eiropā. Krievijā mākslinieks saņēmis arī apbalvojums par dalību dažādās izstādēs.

UZMANĪBU!

Jūlijā un augustā sestdienās galerija nestrādā.      

PĒRKAM UN PIEŅEMAM MĀKSLAS DARBUS NĀKAMAI IZSOLEI.

Līdz 15. augustam pērkam un pieņemam mākslas darbus septembra izsolei.

 

Zvaniet +37129528684

Rakstiet: galerija@inbox.lv