Alises Mediņas personālizstāde „Pasakas pieaugušajiem”

Izstādes

Exhibition picture

9 maijs - 30 maijs 2011

Alises Mediņas personālizstāde „Pasakas pieaugušajiem”


No šī gada 10. maija līdz 31. maijam, galerijā „Jēkabs” būs apskatāma gleznotājas Alises Mediņas gleznu izstāde „Pasakas pieaugušajiem”. Gleznotājas Alises Mediņas darbu izstāde „Pasakas pieaugušjiem” runā līdzībās par mums -  pieaugušajiem un mūsu radīto pasauli mums apkārt.

Melanholiskajiem, meditatīvajiem, reālistiskās glezniecības manierē izpildītajiem darbiem piemīt sirreālistiska noskaņa. Īpašu dimensiju rada glezniecības tehnikas savienojums ar digitāldruku  vairakās no gleznām.

Alise mūs ieved savā „pasaku pasulē”, bet katram no mums šī tikšanās atklās ko citu! Pasaka, kurai nav uzrakstīta pēdējā nodaļa, tā ir jāuzraksta skatītājam. Bērns, kuram sirds vietā akvārijs, pārdomu pilnais arlekīns, mēness, kurš nokāpis pastaigāt pa klusajām pilsētas ielām, tas par ko sapņo kaķis...Alise atklāj pasauli, kur atļauts būt bērnišķīgam, nedaudz jocīgam un ticēt brīnumiem.

Izstāde aprīlī bija apsaktāma Holandē, pazīstama skulptora Jack Maris muzejā. Pēc veiksmīgas debijas Holandē, nedēļu pēc izstādes noslēguma, daļa darbu ir atgriezusies Latvijā, lai sastaptos ar Latvijas publiku.

Alise Mediņa (1984) profesionālo izglītību aizsāka Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (1995 – 2003), turpināja talantu attīstīt Latvijas Mākslas akadēmijā, Glezniecības nodaļā, un 2010. gadā ieguva maģistra grādu mākslā. Paralēli studijām Latvijā māksliniece pilnveidoja gleznošanas prasmes Universidade do Porto, Faculdade de Bellas Artes (2008-2009, Portugāle),un regulāri glezno plenērā Latvijā, Spānijā un Portugālē, kam ir liela nozīme Alises Mediņas rokraksta evolūcijā. Māksliniece aktīvi piedalās izstadēs gan Latvijā, gan ārpus tās, kā arī regulāri iepazīstina skatītājus ar savu daiļradi rīkojot personālizstades.