Alise Mediņa. Personālizstāde „Pilsēta. Starp saulrietu un rītausmu”

Izstādes

Exhibition picture

17 sept. - 17 okt. 2012

Alise Mediņa. Personālizstāde „Pilsēta. Starp saulrietu un rītausmu”


Galerijā „Jēkabs” (Jēkaba ielā 26/28) no 18.septembra skatāma Alises Mediņas gleznu izstāde „Pilsēta. Starp saulrietu un rītausmu”.

Laiks starp saulrietu un rītausmu lielākoties ir mūsu privātais laiks. Mistēriju pilns laiks, kad arī pilsēta iegūst citas noskaņas – pēdējie sārtie saules stari „aizdedzina” pelēkās jumtu kores, tiek ieslēgti ielu apgaismojošie lukturi, samazinās motoru rūkoņas skaņas un cilvēku domu koncentrācija gaisā. Viss ārēji it kā norimstas un iestājas dažādu rituālu, vai tas būtu „Panorāmas” vai „draugiem.lv”, vai kāda cita laiks. Gleznotājai Alise Mediņai tas ir tikšanās brīdis trīsstūrī starp viņu,pilsētu un audeklu.

Gleznās nav attēlota tikai pilsēta vien – tas ir dvēseles stāvoklis, kas padara kādu konkrētu vietu atšķirīgu no citām. Šādā rakursā skatoties, gleznās galvenais objekts ir manifests mīlestībai pret pilsētu, kas tev ir apkārt un kas saglabā dziļi iesakņotu saikni ar to, kas esi Tu pats.

Alise Mediņa (1984) beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu glezniecībā. Stažējusies Porto universitātes mākslas fakultātē. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada.

Izstāde būs apskatāma katru darbdienu no 12:00 līdz 18:00, sestdienās no 12:00 līdz 15:00, svētdienās - brīvs.

Ieeja bez maksas.