Valerija Baidas personālizstāde

Izstādes

Exhibition picture

8 jūl. - 30 jūl. 2013

Valerija Baidas personālizstāde


Mākslas Galerijā "Jēkabs" no 9. jūlija būs iespēja apskatīt Valerija Baidas jaunāko gleznu personālizstādi, kas tapusi vienlaikus ar mākslinieka darbu kataloga izdošanu.  Valerijs Baida ir daudzpusīgs mākslinieks. Savos darbos viņš atveido ainavas, klusās dabas, portretus, interjerus un figurālas kompozīcijas, strādājot eļļas, akvareļa, kā arī grafikas tehnikās. Mākslinieks savā daiļradē veiksmīgi apvieno spēcīgo zīmējumu ar savdabīgo krāsu izjūtu, kā arī dekorativitāti ar dziļu dabas noskaņas atveidi. Valērija Baidas gleznas ir reizē gan impresionisma, gan krievu reālistiskās glezniecības skolas caurstrāvotas. Gaismēnu kontrasti, virtuoza triepiena tehnika un rūpīga iedziļināšanās atveidotajā objektā veido viņa individuālo rokrakstu. Īpaši nozīmīga māksliniekam ir dabas harmonijas uztvere. "Valerijs Baida gleznās un zīmējumos realizē savu mākslinieka kredo – mīlestību un pietāti pret dabu un dzīves realitāti," komentē Valerija Baidas laikabiedrs un mākslinieks Andrejs Ģērmanis. Tas harmoniski atklājas arī izstādē ietvertajos darbos - ziedos, ainavās, pilsētas skatos.

Līdztekus izstādei izdots arī Valerija Baidas mākslas darbu katalogs. Tajā ietvertas gleznu reprodukcijas sākot no 1989.gada līdz mūsdienām – ainavas, portreti, figurālas kompozīcijas, interjera skati. Vizuālais materiāls papildināts ar mākslinieka laikabiedru komentāriem par mākslinieka daiļradi. Valerija Baida dzimis 1958. gadā Krievijā, studējis Maskavā Mākslas Fakultātē Vissavienības Valsts Kinematogrāfijas institūtā. Jau no 1991. gada viņš kopā ar ģimeni dzīvo Latvijā – Madonas novadā netālu no Gaiziņkalna, kur savās mājās atvēris pirmo open-air galeriju-darbnīcu „Akmens mājas galerija”, organizējot tajā gleznošanas meistarklases. Personālizstādēs, kā arī grupu izstādēs Latvijā un citur Eiropā mākslinieks piedalās jau kopš 1983.gada.

Valerija Baidas personālizstādi būs iespēja apskatīt mākslas galerijā "Jēkabs" līdz 31.jūlijam katru darba dienu no 12:00 līdz 18:00.