Daces Lapiņas gleznu izstāde

Izstādes

Exhibition picture

17 jūn. - 16 jūl. 2018

Daces Lapiņas gleznu izstāde


No 18. jūnija līdz 17. jūlijam galerijā "Jēkabs" (Jēkaba iela 26/28) būs skatāma Daces Lapiņas gleznu izstāde.

Dace Lapiņa pazīstama ar saviem kluso dabu filigrānajiem gleznojumiem. Viņa glezno ikdienišķas lietas – traukus, sīpolus, ķiplokus, olas, riekstus, ogas, galdautus izmantojot gaišu, atturīgu kolorītu, ar kura palīdzību tiek panākta īpaša tēlainība. Attēlojamos priekšmetus autore izvēlas pārdomāti, balstoties uz formas un krāsas estētikas principiem.

Daces Lapiņas darbi rada savdabīgu harmonijas un meditācijas noskaņu. Līdz pilnībai izkopts rokraksts – stabila kompozīcija, rūpīgi nostrādāta gleznas virsma, baltais uz baltā ar meistarīgi ieliktiem spilgtākiem akcentiem. D. Lapiņas darbu tehniskā izstrādātība rosina skatītāju apstāties un kaut mirkli izjust miesiskā un ēteriskā pretmetu.

Dace Lapiņa stāsta: „Esmu konsekventi pievērsusies klusās dabas žanram, kurā, manuprāt, varu vislabāk izteikties, liekot cilvēkam uzmanīgāk ieskatīties it kā apstādināta laika mirklī. Tādā, kurā vienotā harmonijā ir gaisma, telpa, priekšmets. Priekšmeti, kuriem bieži vien vairs nav konkrētas nozīmes. Tie simbolizē domu, kura rada manu gleznu noskaņu. Gleznoju ar pārliecību, ka šodienas steidzīgajā un racionalizētajā pasaulē ir ļoti vajadzīga māksla, kura liek un māca cilvēkiem apstāties un iedziļināties. Vizuālajai mākslai, manuprāt, jāpauž tas, ko nav iespējams izstāstīt vārdos.”

Māksliniece dzimusi 1954. gadā Rīgā. Mācījusies J. Rozentāla Rīgas mākslas skolā (1966-1973), studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā (1974-1980). Absolvējusi prof. I.Zariņa monumentālās glezniecības meistardarbnīcu. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1983. gada. Izstādēs piedalās kopš 1979. gada. 2011. gadā izstāde Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā. D. Lapiņas darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku Savienības un Tretjakova galerijas kolekcijās, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, ASV, Izraēlā, Zviedrijā, Dānijā, Krievijā. 

Vairāk informācijas www.paintings.lv