Pauļa Postaža gleznu izstāde

Izstādes

Exhibition picture

10 febr. - 27 febr. 2015

Pauļa Postaža gleznu izstāde


Galerijā „Jēkabs” skatāma Pauļa Postaža jaunāko gleznu izstāde

Šajā izstādē esošie Pauļa Postaža gleznojumi nemainīgi turpina apliecināt klasiskās glezniecības vērtības, tajā pašā laikā arvien vairāk dominē atpazīstamais un izkoptais individuālais mākslinieka rokraksts, kas dažviet kļuvis pat abstrakts. Sev raksturīgajā izpausmes veidā Pauļa darbos šķietamās ikdienas dzīves reālijas pārtop pārlaicīgi vispārinātu vērtību motīvos. Tādā veidā māksliniekam ierasti tuvo cilvēku figurālos tēlus un pašportreta gleznojumu izdodas apstādināt nenoteikta laika un telpas dimensijā. Melanholiskas sajūtas rada arī kluso dabu un atsvešināto urbāno ainavu gleznojumi, kas uz audekla atklāj miera un mūžības izjūtu. Gleznās līdztekus detaļu precizitātei ir klātesoša dūmakaina nosacītība, kur noteikto priekšplāna formu līnijas saplūst ar gaistošo fona gleznojumu. To visu mākslinieks panāk ar vieglu, reizē ekspresīvu otas triepienu, meistarīgu zīmējumu un kompozīcijas izjūtu, kas papildināta ar pārdomātu krāsu izvēli.
Paulis Postažs dzimis 1976. gadā. Glezniecību studējis Latvijas Mākslas akadēmijā, maģistra grādu iegūstot 2000. gadā. Šobrīd mākslinieks dzīvo un aktīvi strādā Latvijā, lai gan viņa darbi vairāk redzami tieši ārvalstīs - Vācijā, Beļģijā, Francijā, Itālijā un citur.
Pauļa Postaža gleznu izstāde mākslas galerijā „Jēkabs” būs skatāma līdz 28. februārim katru darba dienu no 12:00 līdz 18:00, sestdienās no 12:00 līdz 15:00.