Intas Dobrājas gleznu izstāde

Izstādes

Exhibition picture

22 apr. - 22 maijs 2016

Intas Dobrājas gleznu izstāde


No 23. aprīļa līdz 23. maijam mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba ielā 26/28) ir apskatāma gleznotājas Intas Dobrājas (1940) darbu izstāde, kurā eksponētas 10 gleznas, tostarp mākslinieces jaunākie, 2015. un 2016. gadā tapušie darbi. Izstādē skatāmie darbi atspoguļo mākslinieces daiļrades galvenās vērtības – tie ir reālistiskā manierē gleznoti ziedu un kluso dabu uzstādījumi un akti. Liriskais miers un nosvērtība apvienojas ar smalku zīmējumu, telpas, plastiskas formas un izteiktas tonalitātes izjūtu.

 “Ir vairākas tēmas, pie kurām es allaž atgriežos — tās ir klusās dabas ar baltiem traukiem, sieviešu akti (ar Jāņu vainagiem galvā), portreti un ziedi. Varu tās gleznot atkal un atkal un liekas, ka pats darba process man sagādā baudu. Es gleznoju ļoti lēnām, bet gandrīz katru dienu. Ātrāk par mēnesi neviena bilde nerodas. Es ilgi sēžu, skatos un vērtēju. Palasu avīzi un skatos atkal. Es saskaņoju un noskaņoju katru gleznu. Jo gatavāka tā top, jo darba process kļūst lēnāks. Man ir svarīga arī darba iekšējā noskaņa. Bet, kāda tā būs, es zinu jau pašā sākumā. Pārsvarā gaiša un silta.” /Inta Dobrāja/

Inta Dobrāja ir absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļu un 1967. gadā Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Mākslas izstādēs Latvijā un ārzemēs māksliniece piedalās jau kopš 1968. gada. Mākslinieces talants augstu novērtēts, iekļaujot viņas darbus ne tikai Latvijas Mākslinieku savienības, Latvijas Nacionālā mākslas un citu pašmāju muzeju kolekcijās, bet arī Tretjakova galerijā Maskavā un privātkolekcijās Latvijā, Eiropā, ASV, Krievijā, Japānā, Izraēlā, Austrālijā un citviet.

Mākslas galerijā “Jēkabs” gleznotājas Intas Dobrājas darbi būs aplūkojami līdz 2016. gada 23. maijam darba dienās no 11.00 līdz 18.00. un sestdienās no 11.00 līdz 15.00.