Intas Celmiņas gleznu izstāde

Izstādes

Exhibition picture

4 marts - 29 marts 2018

Intas Celmiņas gleznu izstāde


Martā galerijā "Jēkabs" (Jēkaba iela 26/28) būs skatāma Intas Celmiņas gleznu izstāde.

“Visu mūžu strādājot glezniecības laukā, esmu nākusi pie atziņas, ka gleznieciskā forma nav izsakāma vārdos. Nosaukumi vai literāri skaidrojumi neatklāj ideju, jo tā slēpjas emocijās, strāvās un zibšņos un varbūt nav tik viegli atrodama. Mani vienmēr ir interesējusi kustība, ritmi, gaisa un domas vibrācijas, skaņas telpā, kuras klājas cita pāri citai, ūdens dziļums un tā virsmas spīdums. Mani saista vārdi par dvēseles kustībām, kas atspoguļojas acīs un ķermeņa stāvokļos. Atspīdumi stiklā un atmiņās. Sapņu un īstenības mijiedarbība. Tās visas ir parādības, kas varētu izteikt manas noskaņas un attiecības ar pasauli, kuras man gribas gleznot.”

Inta Celmiņa

Intas Celmiņas daiļradē dominē sievišķības noslēpums, dvēseles noskaņas, mūzikas interpretācijas un simbolisku tēlu būtība. Tas viss savu izpildījumu rod dinamiskā un piesātinātā krāsu triepienā, paužot spēcīgas emocijas. Nozīmīga mākslinieces daiļradē ir gleznas faktūra, kas izceļ telpas dziļumu un gaismas radīto efektu.

Inta Celmiņa (dzimusi 1946. gadā) izglītību ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā un izstādēs piedalās jau kopš 1969.gada. Mākslinieces daiļrade augstu novērtēta Latvijā un ārzemēs. Celmiņas darbi atrodami Mākslas muzejā Arsenāls, Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijā, Swedbankas kolekcijā, Krievijas Kultūras ministrijas īpašumā, Tretjakova galerijā Maskavā, kā arī citu valstu muzejos un privātajās kolekcijās. Mākslinieces profesionalitāti apliecina arī saņemtās prēmijas un apbalvojumi lokālajā, kā arī starptautiskajā kultūras telpā.

Vairāk informācijas www.paintings.lv