Izstādes

Exhibition picture

25 apr. - 24 maijs 2018

LĪVAS PAKALNES UN ANNAS BAKLĀNES GLEZNU IZSTĀDE “DRAUDZENES”


No 26. aprīļa līdz 25. maijam mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba ielā 26/28) ir apskatāma divu izcilo mūsdienu gleznotāju un ilggadējo draudzeņu , Līvas Pakalnes (1982) un Annas Baklānes (1982), darbu izstāde, kurā eksponētas kopā 15 gleznas – lielākā daļa no kurām tapušas pēdējā gada laikā.

Izstādei mākslinieces ir devušas nosaukumu “Draudzenes”, jo ir pārliecinātas, ka tieši šis nosaukums piestāv viņām abām un arī viņu gleznām. Ideja par kopīgu gleznu izstādi māksliniecēm radās organiski un viegli. Savstarpējā sapratne līdz kurai mākslinieces ir nonākušas viena otru iepazīstot, ejot laikam, parādās viņu glezniecības stilā. Galvenais draudzības dzinējspēks ir beznosacījumu mīlestība pret mākslu, pietāte vienai pret otru un neizsīkstoša, fundamentāla uzticība glezniecībai, par ko arī ir šī izstāde.

Izstādē “Draudzenes” abu mākslinieču gleznas raksturo skrupulozu simbolu un tēlu valoda. Tā ir no gleznas uz gleznu ceļojoša realitāte, kas nemanāmi kļūst par izdomu. Vai otrādi – fantāziju, kuras radītās emocijas sniedzas pretī un ir sataustāmi īstas. Gleznas stāsta par harmonisku draudzību, kur nav novilktas striktas robežas starp realitāti un fantāziju. Galvenā loma gleznu kompozīcijā ir dota divu cilvēku mijiedarbībai ap kuriem uzplaukst valdzinošs fons, kurš ir šīs komunikācijas atspulgs. Dominē divas sieviešu figūras, kas izcili raksturo un apstiprina izstādei doto nosaukumu.

Mākslas galerijā “Jēkabs” gleznotāju Līvas Pakalnes un Annas Baklanes darbi būs aplūkojami līdz 2018. gada maija beigām darba dienās no 11.00 līdz 18.00. un sestdienās no 12.00 līdz 15.00.

 

Mākslas galerija “Jēkabs”

Jēkaba iela 26/28, k.2., Rīga

P.,O.,T.,C.,P 11:00-18:00 S. 12.00-15.00

www.paintings.lv