Alises Mediņas gleznu izstāde

Izstādes

Exhibition picture

15 apr. - 15 maijs 2020

Alises Mediņas gleznu izstāde


Galerijā "Jēkabs" no 16.aprīļa skatāma Alises Mediņas gleznu izstāde "Pilsētas simfonijas”.

"Simfonija ir visvairāk attīstītā simfoniskās mūzikas forma, tajā iespējams ietvert plašus idejiski emocionālus vispārinājumus"1, spilgtu dramaturģiju, tonālu attīstību un tēmu kontrastus, dažādie ritmi, trokšņi, skaņas veido noskaņu intonācijas, dažkārt draudīgas, vai priekpilnas, citreiz melanholiskas. Tā līdzīgi vizuālajā mākslā telpu, noskaņu, ritmu rada krāsa, triepiens, kompozīcija un enerģija, ko arī esmu centusies "sakomponēt" gatavojoties šai izstādei.

Par izstādē redzamajām gleznām stāsta autore: "Tagad ir īstais laiks dzirdēt savus sirdspukstus. Jo lielo pilsētu "asinsrite" ir apstājusies. Lai arī gleznās ir pilsētu ainavas, tēlotas dažādos gada un dienas laikos un tiešā veidā ar mūziku vilkt paralēles ir grūti, manuprāt tās tomēr mazliet skan... Ja ieklausās.

Kad gleznoju, par atskaites punktu sev pašai turu tādu kritēriju, vai process manī izraisa sajūsmu un vai varu iluzori it kā "iekāpt" gleznā un paceļot pa priekšā stāvošo ainavu. Ja ar jums ir līdzīgi, tad pirms skatīšanās uzvelciet gumijas zābakus, jo lijis manās gleznās ir daudz."

Latvijas laikmetīgajā mākslā Alises Mediņas mākslinieciskais rokraksts ieguvis savu atpazīstamību jau no pirmajām izstādēm. Alise Mediņa ir jaunās paaudzes māksliniece, taču viņas gleznotajās ainavās jūtama sena dvēsele. Balstoties uz akadēmisku zīmējumu un strādājot galvenokārt ainavas žanrā klasiskajā glezniecības tehnikā uz audekla ar eļļu, Alisei ir izdevies savienot pagātni un kultūras pirmtēlus ar mūsdienu cilvēka sajūtām.

 

Publikai Alises Mediņas personālizstāde “Pilsētas  simfonijas” būs atvērta laikā no 16. aprīļa līdz 16.maijam galerijā “Jēkabs”, Jēkaba ielā 26/28, Rīgā.

Izstādi var skatīt arī:

mājas lapā: www.paintings.lv

Facebook: @galerijajekabs

Instagram: @galerija.jekabs