Alises Mediņas jaunākās gleznas

Izstādes

exhibition log

17 maijs - 2 jūl. 2021

Alises Mediņas jaunākās gleznas

No 17. maija līdz 2.jūlijam izstādītas gleznotājas Alises Mediņas jaunākās gleznas.

 Reflektējot par periodu, kura laikā tapa šie darbi, autore saka:
 “Dabā intensīvi norit pavasaris, dzīvība visapkārt mostas un arī pavasara gammas, toņi un pustoņi atklājas uz audekliem eļļas krāsu triepienos. Sanākusi tāda subjektīva, neobjektīva, rāma pilsētas skice. Toņu gammas sinhronizējas krāsu oktāvās - vai tās būtu siltas saulrieta noskaņas, vai karaliski zilās vakara intonācijas. Līdzīgi kā mūzikā, gammu spēlēšana trennē pianista pirkstu veiklību un kādu aizved līdz virtuozitātei,  arī glezniecībā - mērķis jau ir pats ceļš, kuru ej - uz netveramo un mainīgo pilnību.
Pirksti slīd baltajiem un melnajiem klavieru taustiņiem pāri. Un tā visām astoņām oktāvām abos virzienos…Dzīvē apmākusies diena seko saulainai un otrādi. Pieņemt tos laikapstākļus, kas nāk, tās situācijas, to sauli vai nokrišņus un mēģināt tajā saredzēt jēgu un mērķi. “


Katrs no mums šajos neparedzamajos laikos, kad ierastas lietas ir liegtas, atrod sevis uzmundrināšanas mehānismus. Varbūt ieskatīties izsoļu nama/galerijas “Jēkabs” mājas lapā, vai garām ejot ielūkoties logos varētu būt viens no šādiem prieka avotiem?

https://paintings.lv/artists/view/25