Lilitas Postažas piemiņas izstāde

Izstādes

Exhibition picture

17 okt. - 17 nov. 2022

Lilitas Postažas piemiņas izstāde

No 17. oktobra līdz 17. novembrim mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba iela 26/28) skatāma ievērojamas gleznotājas, tekstilmākslinieces Lilitas Postažas piemiņas izstāde.

Lilita Postažā savos darbos apvienoja ikdienišķus mirkļus ar mūžīgo realitātes esamības izjūtu. Viņa mīlēja filozofiskas tēmas. Viņas darbos cilvēka tēls atklājas ļoti atšķirīgi, tomēr vairumā darbu valda liriski harmoniskas noskaņas. Sievietei ir galvenā nozīme šajā Lilitas Postažas personiskajā mitoloģijā. Tajā atklājas visas sievietes būtības daudzslāņainība - gan kā sievietes, visas dzīvās radības sargātāja, iedvesmotāja un audzinātāja, radītāja un ārdītāja. Putni simbolizē brīvību un vieglumu, arī dabas balsi, kas uzrunājot cilvēku liek ieklausīties sevī, atpazīt zemapziņas signālus un vēstījumus.


Lilitas Postažas daiļradi raksturo individuāls un atpazīstams izteiksmes veids. Stilistiska ekspresija vērojama līdztekus flāmu klasiķu glezniecības tradīcijām. Lilitas Postažas mākslas izteiksmes veidu varētu raksturot kā simbolisko reālismu, jo viņa gleznoja atpazīstamus tēlus – zivis, putnus, reālas sievietes no savas vides, taču šie tēli ietērpti filozofiska vispārinājuma vai pasakaina simbolisma kontekstos. Ideja, simboli un kolorīts – tās ir vērtības, uz kurām balstījās Lilitas Postažas māksla, pasaules uztvere un dzīves vērtību sistēma. Šo piepildīto saturisko plānu ikvienā darbā Lilitas Postažas papildināja ar mīlestību un rūpību izsvērtas gleznieciskās kvalitātes - kolorīts un faktūra.

Lilita Postaža pabeidza Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu, piedalījusies neskaitāmās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, rīkojusi personālizstādes. Par izcilu radošu sniegumu saņēmusi apbalvojumus gan Latvijas, gan ārzemju starptautiskajās izstādēs.