Neonillas Medvedevas gleznu izstāde

Izstādes

Exhibition picture

1 marts - 6 apr. 2024

Neonillas Medvedevas gleznu izstāde

No 1. marta mākslas galerijā Jēkabs būs aplūkojama Neonillas Medvedevas (1987) gleznu izstāde. Izstādē būs eksponētas mākslinieces jaunākās gleznas un iepriekšējo gadu veikums. Neonillas Medvedevas gleznās atainotas gan Latvijas pilsētas un mazpilsētiņas, piemēram, Kuldīga, Krāslava, vai Rīgas kanāls, gan mākslas cienītāju iemīļotākie galamērķi Eiropā - Venēcija, Nica, Barselona un impresionisma cienītāju meka Živernī. Māksliniece, gleznojot plenērā, savos darbos iekapsulē konkrētā mirkļa sajūtu, veikli, un tajā pašā laikā ārkārtīgi rūpīgi spēlējoties ar krāsu un gaismēnu. Viņas gleznas top alla prima tehnikā. Tas ir eļļas glezniecības paņēmiens, kas tiek radīts vienā seansā, un ir piemērots mūsdienu cilvēka straujajam dzīves ritmam un uztverei. Viņas gleznās spilgtu, izbalinātu saules gaismu paspilgtina košas, piesātinātas ēnas. Pati par savu daiļradi māksliniece saka: “Manos darbos viss ir no dabas. Daudz balstos uz savu redzi. Ir daudz domāts, bet nekas nav izdomāts. Mani interesē daba un cilvēks. Strādājot, pētot dabu plenērā, es attēloju dabas krāšņuma nianses”.

Neonilla Medvedeva ir dzimusi Rīgā, beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, figurālas glezniecības meistardarbnīcu pie profesoriem Kristapa Zariņa un Jura Jurjāna. Kopš 2006. gada piedalās grupu izstādēs Latvijā un  ārzemēs, kā arī sarīkojusi vairāk nekā 18 personālizstādes. Neonilla ir klasiskās glezniecības un ainavu glezniecības jaunās paaudzes māksliniece, un nodarbojas arī ar ikonu glezniecību, baznīcu apgleznošanu un restaurāciju.

                        Mākslas galerijā “Jēkabs” Neonillas Medvedevas darbi būs apskatāmi līdz 5.aprīlim darba dienās no 11.00 līdz 18.00 un sestdienās no 11.00 līdz 15.00. Vairāk informācijas www.paintings.lv