Jāņa Pauļuka gleznu izstāde.

Izstādes

Exhibition picture

15 apr. - 11 maijs 2024

Jāņa Pauļuka gleznu izstāde.

No15. aprīļa mākslas galerijā Jēkabs būs aplūkojama Jāņa Pauļuka (1906 - 1984) gleznu izstāde.  

Krāsa līnija un faktūra ir nozīmīgākie izteiksmes līdzekļi Pauļuka daiļradē. Ar to palīdzību viņš ir izkopis sev raksturīgo glezniecības rokrakstu, ko nevar sajaukt ne ar vienu citu latviešu mākslinieku. Savukārt gleznu ekspresīvā daba sasaucas ar mākslinieka paša personību, par ko mākslas cienītāju aprindās zināms ne viens vien skandalozs stāsts.Izstādē būs aplūkojamas 20 mākslinieka gleznas, kas tematiskā ziņā aptver viņa iemīļotākos sižetus - saules un jūras peldes vasaras tveicē, atpūtniekus parkā, pilsētas kņadu un lauku rimto ikdienu. Visas šīs tēmas mākslinieks prata atainot pietiekami reālistiski, lai iekļautos padomju laiku sociālistiskā reālisma rāmjos, vienlaikus pamanoties ekspresiju gleznās tuvināt Polloka cienīgiem krāsu un abstraktu līniju salikumiem.

              Jānis Pauļuks ir latviešu glezniecības klasiķis. No 1924. gada līdz 1939. gadam ar pārtraukumiem strādājis par zīmētāju un kaligrāfu, 1938. gadā iestājies Latvijas Mākslas akadēmijā. Pēc studijām akadēmijā pievērsies vienīgi glezniecībai. Izstādēs piedalījies no 1945.gada. Kopš 1945. gada bijis Mākslinieku savienības biedrs, no kuras vairākkārt izslēgts un atjaunots.

              Mākslas galerijā “Jēkabs” Jāņa Pauļuka darbi būs apskatāmi līdz 11. maijam darba dienās no 11.00 līdz 18.00 un sestdienās no 11.00 līdz 15.00.