Alises Mediņas gleznu izstāde “Nesteidzīgi mirkļi”

Izstādes

Exhibition picture

3 jūn. - 12 jūl. 2024

Alises Mediņas gleznu izstāde “Nesteidzīgi mirkļi”

“Kas dzīvi sapratis, tas nesteidzas”(O.Harjāns) Un zināmā mērā mākslinieks aicina uz brīdi meditācijas, kurā skatiens slīd pāri audekla virsmai un otas triepieniem, kas grib reflektēt ar skatītāju. Lai kur Tu arī ietu, visur it viss būs stāsts par Tevi. Kas iekšā - tas ārā. Varbūt lietus atspulgos, varbūt rudens lapu rūsā, varbūt mierpilnajā valgumā ezera krastā, vai izplaukušu ķiršu ziedlapiņu lietū… “Vajag būt pēc iespējas laimīgākam un palīdzēt tādiem kļūt citiem. Mācīties būt tajā varenajā, ārkārtīgi reibinošajā dzīves pievilcības mutulī.”(Roberts Tūrmans) Un tas prasa nesteidzību...


Laikam galvenais un netveramais kritērijs glezniecībā man ir aizkustinājums. Vai redzētais rada nepārvaramu vēlmi to uzgleznot. Cilvēks, kā tāda vijole bez vijoles lociņa. Kas ir tas, kas Tevī atmodinās Tavu skaņu, Tavas dzīles?  Tādēļ mēģinu skatīties uz savu dzīvi, kā uz brīnumu, kas ir dāvināts. Un tas ir arī  šīs izstādes stāsts- tie ir tie mazie ikdienas mirkļi, kuri ir ieraudzīti un iemūžināti ar eļļas krāsām uz audekla un aicina uz mirkļa meditāciju.

 

Alises Mediņas glezniecības motīvi rasti gan lietainā dienā patveroties zem rudenīgiem kastaņkokiem, gan izejot vakara pastaigā, kad iedegas pilsētas apgaismojums un  iekrāso krēslaino pilsētu, gan tuvākos un tālākos ceļojumos,  atgriešanās brīžos, kuri ir kādā veidā aizkustinājuši, likuši apstāties un vērot… Ir skaidrs, ka tas mirklis paiet, tajā nav iespējams atgriezties, bet to var iemūžināt, apturēt gleznā.

 

Alise Mediņa (1984) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības  un keramikas nodaļas , studējusi Porto universitātē, aktīvi piedalās izstādēs un plenēros gan Latvijā, gan  ārpus tās.