BALODE Zane

BALODE Zane

(1983)

 

Zane Balode ir jauna, bet jau pazīstama māksliniece, kas savu popularitāti ieguvusi ar pilsētas ainavām. Šobrīd māksliniece ir pievērsusies lauku ainavu glezniecībai. Līdz šim lauku ainavas Zanei Balodei tapušas pavisam nedaudz. Pateicoties apstākļu sakritībai viņai radās vēlme iedziļināties un attīstīt šo darbu sēriju tikpat smalki kā tas bija izdevies ar pilsetas ainavām.

 

“Vēlējos izvirzīt sev jaunu izaicinājumu, tādējādi uzlabojot, gleznošanas tehnisko pusi, gleznojot sev vēl neizzinātas sajūtas, kas prasa pavisam citu pieeju. Vienmēr esmu bijusi par izaugsmi un attīstību un "Klusuma skaņas" ir loģisks turpinājums iesāktajam darbam, tādējādi pāraudot savas spējas, un iepriecinot sevi, iepriecināt arī sava talanta cienītājus ar kaut ko jaunu un man gana neierastu”.

Zane Balode

 

Zane Balode gleznot mācījās Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas maģistrantūrā, papildinājusi zināšanas Porto Universitātē (Universidade do Porto) un sarīkojusi vairāk kā 10 personālizstādes.

 

Piedalījusies grupu izstādēs Francijā, Vācijā, Ukrainā un Beļģijā.

 

Brederlo-fon Zengbušu (Brederlo–von Sengbusch) mākslas prēmijas 2008. un 2010. gada laureāte.

 

Zanes Balodes gleznas atrodas privātkolekcijās Vācijā, Anglijā, Ukrainā, Norvēģijā, Īrijā, Krievijā, Kazahstānā, Dānijā un Beļģijā.