ZAVICKIS Matīss

(1911 - 1982)

Gleznotājs

 

Gleznojis ainavas, portretus, aktus; pratis meistarīgi atveidot cilvēku sejas un ķermeņa pozas, plenērā gleznotas Liepājas senatnīgās ielas.

 

Matīss Zavickis dzimis 1911.gada 13.aprīlī Kuldīgas pagasta Graziņās. 1937.gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Ģederta Eliasa Figurālās glezniecības meistardarbnīcu, diplomdarbs "Futbolisti". Vēl students būdams, M. Zavickis iestājas mākslinieku biedrībā Zaļā vārna, un ir aktīvs tās biedrs. Bet maizes darbs saistās ar Tautas labklājības ministrijas Veselības departamentu, pēc tam darbošanās mākslinieku kooperatīvā un kino reklāmas birojā.

 

Pēc kara līdz 1945. gada rudenim M. Zavickis strādā Kuldīgas muzejā, bet tad tiek uzaicināts par pasniedzēju Kuldīgas daiļamatniecības vidusskolā. No 1952. gada viņa darbavieta ir Liepājas lietišķās mākslas vidusskola. Tieši Liepājā izveidojas Zavicka īpašais rokraksts ainavu glezniecībā. Izstādēs mākslinieks Matīss Zavickis piedalījies no 1936. gada. Viņš ir arī viens no Latvijas Mākslinieku savienības Liepājas nodaļas dibinātājiem, un vadījis šo nodaļu no 1960. līdz 1968. gadam.

 

No 1936.gada piedalījies mākslas darbu izstādēs.1962. un 1978.gadā personālizstādes Liepājā. Liepājas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā ir M. Zavicka pasteļtehnikā gleznota ainava - Iela vecpilsētā.