KORTI Igors

KORTI Igors

(1922 - 1986)

Gleznotājs, akvarelists

 

Igors Korti ir savdabīgs mākslinieks, eksperimentētājs, pakāpeniski izstrādājis individuālu, sarežģītu māksliniecisko paņēmienu sistēmu. Gleznojis eļļas, akvareļa un jauktās tehnikās. Akvarelim pievērsies 60. gadu vidū, strādājis arī batikas tehnikā. Mākslinieka sākumposma daiļradē jūtamas zināmas naivisma pazīmes. Pakāpeniski atklājies savrups, grūti raksturojams pasaules skatījums un tehnoloģisko paņēmienu kopums. Tēmu loks – neierobežots. Tām ierosme gūta ceļojumos, sporta sacīkstēs, jūras un lauku darba norisēs. Kompozīcijas veidotas plaknē, figūras nereti kārtojot rindās un pārklājot visu laukumu ar tīklotiem līniju ritmiem, kas rada auduma raksta iespaidu. Bijis ļoti ražīgs mākslinieks.

 

Igors Korti glezniecību ir studējis Rīgas 1. pilsētas ģimnāzijā pie mākslinieka J.Strazdiņa (1937–1941), vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijā (1945–1952). Izstādēs piedalījies no 1958. gada, kopš 1966. gada strādājis par referentu Latvijas Mākslinieku savienībā, vēlāk – LPSR Mākslas fondā.  Igora Korti darbi atrodas Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, kā arī privētkolekcijās Latvijā, Krievijā, Francijā, ASV, Japānā un citviet.

 

Izmantotā literatūra:

Pedan A. Vārdi atgriežas: 19.-20. gadsimtu krievu māksla no Anatola Pedana kolekcijas. Rīga: Galerija Haberland, 2011.

Burāne I. Korti, Igors // Māksla un arhitektūra biogrāfijās, II / Atb. red. A. Vilsons. R.: Latvijas enciklopēdija, 1996, 34. lpp.