ZEMZARIS Alvis

ZEMZARIS Alvis

(1961)

Gleznotājs

 

Gleznotājs un interjera dizainers Alvis Zemzaris ir pievērsies urbānās ainavas žanram, liekot savos lielformāta audeklos naksnīgās noskaņās uzmirdzēt Rīgas un Londonas skatiem. Metropoles elpa vienlīdz jūtama gan tādu ikonisku Londonas vietu, kā Koventgārdenas vai Oksfordstrītas atainojumā, gan ceļa apzīmējuma “Look right” raupjajā estētikā. Alvja Zemzara gleznās pilsēta attēlota diennakts tumšajā laikā – laternu izkliedētā gaisma atspīd uz asfalta un koku kailie zari skatienam atklāj pilsētas ielu tīklojumu.

 

Līdztekus Rīgas un Londonas skatiem, mākslinieks ir gleznojis arī Amsterdamas un Visbijas pilsētainavas, kā arī filozofiski piesātinātus ikdienas priekšmetu uzstādījumus (“Ērenpreiss”, “Ritenis”, “Pēdējais sērkociņš”). Alvja Zemzara glezniecību raksturo izmeklēts krāstoņu saskanīgums, izteikta dinamika pilsētainavās un precīzs materialitātes atainojums klusajās dabās.

 

Alvis Zemzaris ir absolvējis J.Rozentāla Rīgas mākslas skolu (1980) un Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultāti, Mākslas socioloģiju (1986). Izstādēs piedalās kopš 1982. gada, Mākslinieku savienības biedrs kopš 1997. gada, kā arī Latvijas Dizaineru savienības biedrs kopš 2002. gada.