Gleznotāja
Helēna Heinrihsone ir agri izveidojusi savu izteiksmes veidu un konsekventi to attīsta, meklē atšķirīgus un netradicionālus mākslinieciskos paņēmienus gan savas paaudzes, gan visas latviešu glezniecības ietvaros. Māksliniece izmanto dažādus formātus un tehnikas (eļļas, akvareļa, litogrāfijas), asus krāsu salikumus, krāsu parasti klājot plāni un lielos laukumos – kobaltzilo, angļu sarkano, smaragdzaļo un okerīgos toņus. Heinrihsones darbiem ir raksturīgs vienkāršs, izteiksmīgs zīmējums un kompozīcija, ar zīmējuma deformāciju nereti tiek pastiprināts groteskais tēlu sistēmā. Mākslas darbu detaļās iešifrētie stāstošie elementi un literāriem zemtekstiem piesātinātie nosaukumi rosina bagātas asociācijas – mākslinieces daiļradei ir raksturīga simbolu valoda un atsauces uz memento mori tēmu.
Helēna Heinrihsone ir absolvējusi J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1967) un Latvijas Valsts mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu ar diplomdarbu “Pie jūras ar bumbu” (1973, vadītājs Eduards Kalniņš). Izstādēs piedalās kopš 1972. gada, Mākslinieku savienības biedre kopš 1974. gada. Apbalvota ar diplomu 1. Baltijas jauno mākslinieku tēlotājas mākslas darbu triennālē Viļņā (1979) un Lietuvas Mākslinieku savienības prēmiju 7. Baltijas republiku glezniecības triennālē Viļņā (1987). 2007. gadā māksliniece saņēmusi Latvijas Muzeja gada balvu, 2008. gadā Latvijas Kinosavienības balvu Kristaps - „Labākais animācijas mākslinieks" un Dienas gada balvu, savukārt 2009. gadā bijusi Purvīša balvas nominante.
Izmantotā literatūra:
Burāne I. Heinrihsone, Helēna // Māksla un arhitektūra biogrāfijās, I / Atb. red. A. Vilsons. R.: Latvijas enciklopēdija, 1995, 196. lpp.