CARUKA Ieva

CARUKA Ieva

(1964)

Māksliniece, grafiķe, gleznotāja, performanču meistare

 

Māksliniece Ieva Caruka strādā dažādās tehnikās - veido tušas zīmējumus, monotipijas, litogrāfijas, linogriezumus un glezno eļļas tehnikā.. Izjustās līnijas pasvītro izteiksmīgos sieviešu augumus, bet krāsas iedzīvina emocijas un noskaņas. Pati māksliniece par saviem darbiem saka: „Man aktuāli meklējumi cilvēcisko attiecību jomā. Vīrietis un sieviete, cilvēks un daba "kolhoza" tēmā, vientulība, cilvēks un Dievs... un kaut kas, ko nevar aprakstīt..., bet ko ar līnijas vai krāsas palīdzību gribas izlikt..nosevis...pasaulei.” Ieva Caruka grafikas prasmes apguvusi Ļvovas Poligrāfijas institūtā, kā arī beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu, ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs piedalās jau kopš 1988.gada. Nozīmīgākās grupu izstādes Latvijas mākslinieku savienībā ”Rudens 2015.”,Jūrmalas Mākslas muzejā, Rotko mākslas muzejā Daugavpilī, Igaunijas mākslinieku savienības galerijā, Azerbaidžānā, Lietuvā ,Vācijā,  Šveicē un Austrālijā. Pēdējās personālizstādes: Galerijā „Pegazs”„ Māksla XO” Rīgā ,”Laiptu galerija” Lietuva, Koka Rīga, LMS Oforta ģilde, Ivonnas Veihertes galerija, galerija Bastejs.

 

Performances: Kuldīgas svētkos 2014., Koka Rīga personālizstādes atklāšanā 2014.,Reiterna nams, Vecāķu svētki ,Laiptu galerija, Mārupei 90 svētkos.

 

Darbi atrodas: LMS kolekcijā, Rotko mākslas muzeja kolekcijā ,Ukrainas mākslas muzejā, Eiropas komisijas pārstāvniecības kolekcijā, Vairas Vīķes –Freibergas privātkolekcijā un citās privātkolekcijās Eiropā ,Austrālijā un ASV.

 

Izmantotā literatūra:

http://nra.lv/zinas/10948-krievu-salas-vides-perspektivas-verte-pretrunigi.htm