ILTNERE Ieva

ILTNERE Ieva

(1957)

 

Ievas Iltneres glezniecībai ir raksturīgs klusināts kolorīts un izsmalcināts zīmējums, viņas daiļradē liela nozīme ir estētiski baudāmai, noslēpumainai un nedaudz vientulīgai noskaņai, tajā neatradīsiet neko kliedzošu vai pārspīlētu. Māksliniece galvenokārt ir pievērsusies figurālajam žanram – viņas darbos atainotie tēli parasti atrodas minimālistiskā interjera vai ārtelpas vidē, nereti gleznu plaknē iekļaujot arī ornamentu, spožus zelta un sudraba akcentus. Iltneres glezniecības formveidē parādās atsauces uz digitālo, kas ir sava veida mākslinieces komentārs par 21. gadsimtu kā laikmetu, kur estētiku lielā mērā nosaka dators.

Ieva Iltnere ir absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu (1976) un Latvijas Mākslas akadēmijas Gezniecības nodaļu (1982), izstrādājot diplomdarbu, sienas gleznojuma metu freskai “Pirmajām skolām Vidzemē. 1804. gads” profesora Induļa Zariņa vadībā. Māksliniece piedalās izstādēs kopš 1977. gada un ir Mākslinieku savienības biedre kopš 1983. gada. Līdztekus glezniecībai māksliniece strādā arī preses grafikā un grāmatu mākslā.

Burāne I. Iltnere, Ieva // Māksla un arhitektūra biogrāfijās, I / Atb. red. A. Vilsons. R.: Latvijas enciklopēdija, 1995, 205. lpp.