AKOPJANS Arturs

AKOPJANS Arturs

(1969)

Armēņu izcelsmes mākslinieka Artura Akopjana gleznas ir ieguvušas savu atpazīstamību, caur savdabīgu un krāsainu krāsu paleti. Darbos galvenā loma ir krāsu izteiksmei un abstraktam zīmējumam, kas apliecina mākslinieka radošo brīvību, kuru vadījuši mirkļa iespaidi. Pēc Akopjana teiktā, "viss ir pieņemams, ja runa ir par mākslu". Mākslinieks neturas pie konkrētības, bet cenšas caur saviem darbiem mākslas baudītājiem sniegt patiesu un dziļi izjustu prieku.

Dzimis 1969. gadā Rīgā. Studējis Terlemezian Art College, 1996. gadā beidzis Glezniecības nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā, ieguvis Mākslas Bakalaura grādu. Sākot ar 2000. gadu Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. No 1986. gada piedalījies daudzās grupu izstādēs un personālizstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Beļģijā, Austrijā, Dānijā un citur ārzemēs, kur iegūst starptautisku atzinību. Darbi atrodas personīgajās kolekcijās Latvijā, Lietuvā, Krievijā, ASV, Lielbritānijā, Norvēģijā, Somijā, Dānijā un Armēnijā.

2000. gadā iegūst balvu par labāko darbu izstādē “Rīga mūsdienu mākslā”, 1986. gadā – Vissavienības mākslinieku izstādē Viļņā, Lietuvā.