Līvas Pakalnes gleznu izstāde

Izstādes

Exhibition picture

10 janv. - 29 janv. 2016

Līvas Pakalnes gleznu izstāde


No 11. līdz 30.  janvārim mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba ielā 26/28) ir apskatāma gleznotājas Līvas Pakalnes (1982) darbu izstāde, kurā eksponētas 14 gleznas – lielākā daļa darbu tapuši 2015. gadā.

Izstādei mākslinieci ir iedvesmojusi frāze “Discover the enchanting side of luxury” (“Atklāj greznības apburošo pusi”).  Gleznu centrālais tēls ir meitene, ko pavada ieturēta, neuzbāzīga greznība – pērles, zelts, luksusa audumi, kuru materialitāti gleznas plaknē māksliniece ir spējusi uzburt teju taustāmā veidā. Luksusa dzīvi raksturojošie elementi gleznās ietverti ar mērķi izcelt utopisko pasauli, kurā savrupais meitenes tēls vērojoši noraugās skatītājā, nepievēršot uzmanību apkārtējai greznībai.

Katra glezna ir kā rūpīgi iestudēta scenogrāfija – tajā visām lietām ir sava nozīme, ko māksliniece skatītājam ļauj interpretēt pašam. Mākslinieces mērķis ir radīt ilūziju par vieglumu un ēteriskumu, un citu dimensiju, kurai nav nekāda sakara ar 21. gadsimta problēmām. Savās gleznās Līva Pakalne runā par skaistumu, pēc kura mēs visi apzināti vai neapzināti tiecamies.

Līvas Pakalnes gleznas atrodas privātkolekcijās Latvijā, Itālijā, ASV, Kanādā, Krievijā, Francijā, Šveicē, Dānijā, Anglijā, Polijā un Kuveitā.

Māksliniece jau 14 gadus dzīvo un radoši darbojas Sardīnijā, Itālijā – vietā, kur ir ideāli apstākļi, lai norobežotos no apkārt valdošās globalizācijas, neapzināti (vai apzināti) neietekmētos no apkārtējām mākslas tendencēm un censtos radīt ko jaunu.

Mākslas galerijā “Jēkabs” gleznotājas Līvas Pakalnes darbi būs aplūkojami līdz 2016. gada 30. janvārim darba dienās no 11.00 līdz 18.00. un sestdienās no 11.00 līdz 15.00.