Grafiķis
Māris Ārgalis ir darbojies stājgrafikā, grāmatu grafikā, dizainā un interjeru noformējumā. Viņš ir viens no aktīvākajiem jaunu tēlainības paņēmienu meklētājiem latviešu 70.gadu stājgrafikā. 1977.gadā aizsācis zīmējumu sēriju “Modeļi”, kurā katrs grafiski realizētais īstenības modelis uztverams vienlaikus kā ģeometriska zīme, kā eventuāli realizējams ornaments vai telpisks objekts. Mākslinieka personālizstāde “Modeļi” bija pirmais plašākais mēģinājums latviešu grafikā eksponēt sirreālistiski ievirzītu darbu kopu jau postmodernismam tuvinātā kontekstā (“Modeļi” I-XI, “Konfrontācija”, 1977). M. Ārgalis virkni darbu izstrādājis arī litogrāfijas tehnikā (“Spēļu kārtis ar kukaiņu zīmēm”, 1976; “Spēļu kārtis ar bites zīmi”, 1977; “Brauciens zaļumos”, 1978).
Mākslinieks un M. Ārgaļa draugs no bērnības laikiem Ivars Poikāns atzīst: "Es parasti nelietoju vārdu ģēnijs, jo tas ir vulgārs un novazāts. Bet par Māri varu teikt, ka viņš bija ģeniāls gan Latvijas, gan Eiropas mērogā. Perfekcionists par visiem 200 %. Ar fantastisku telpas un formas izjūtu. [..] Caur viņu labi jaušams tā laika gars, noskaņa."
Māris Ārgalis ir dzimis Rīgā. Sieva Anda Ārgale – arhitekte. 1971. gadā beidzis J. Rozentāla mākslas vidusskolu. Mācījies Latvijas Valsts mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļā (1971-1974). Izstādēs piedalās kopš 1976.gada, personālizstāde Rīgā (1977). Mākslinieku Savienības biedrs kopš 1979.gada.
Izmantotā literatūra:
1. Vilsons A.Māksla un arhitektūra biogrāfijās, 1. sējums. Rīga: “Latvijas enciklopēdija”, 1995, 31 – 32 lpp.
2. Pastalnieks A. Mākslinieks, kurš pazuda biznesā, žurnāls Klubs, Aprīlis, 2011.gads